Cyklotrasy

Cykloturistika sa v posledných rokoch stáva významnou súčasťou našich dovoleniek. Inak tomu nie je ani pod Tatrami, kde vás aj pri tejto činnosti budú sprevádzať neopakovateľné výhľady. Milovníci cyklistiky či kolieskových korčulí určite ocenia nové cyklistické chodníky, ktorými sa z Kežmarku vedia dostať na viacero smerov.

Najdlhším a najzážitkovejším je súvislý cyklistický chodník, ktorý vedie z Kežmarku cez prírodnú rezerváciu Hájovňa, kaštieľ Strážky a jeho milý, zelený park, pokračuje povedľa polí a lúk do Spišskej Belej a popri lesoch sa ňou dostanete až do Tatranskej Kotliny, kde nájdete jednu z najkrajších jaskýň Slovenska, Beliansku jaskyňu.

Okrem tejto cyklotrasy určite odporúčame cyklotrasu z Kežmarku priamo do Veľkej Lomnice cez krásnu prírodu a malú dedinku Huncovce a v neposlednom rade aj prenádhernú cyklotrasu s dychberúcim výhľadom na Vysoké Tatry -cyklotrasu do dedinky Vrbov, kde nájdete vychýrené termálne kúpalisko.

Nie je nezvyklé, že na našich cyklotrasách stretnete aj obyvateľov podtatranských lesov a lúk, srnky, jelene, líšky, diviaky – len v ohrade, zajace, lasičky a malé poľné hraboše.

Známym je tiež cyklistický chodník vedúci medzi stanovišťami Poprad a Svit, začínajúci už v mestskej časti Kvetnica smerujúci do koncovej časti v Lopušnej doline.

Na dvoch kolesách sa z Popradu dostanete aj priamo do Tatier, kde sú už síce trasy náročnejšie, ale veľmi populárne a vyhľadávané. Aj Slovenský raj a jeho krásy sú dostupné na bicykli priamo z Popradu.

Niektoré z týchto cyklotrás sú vhodné aj pre tých, ktorí si radšej obujú kolieskové korčule. Medzi korčuliarmi je veľmi populárna najmä spomínaná trasa z Kvetnice až do Lopušnej doliny, cez Poprad alebo cyklotrasa zo Spišskej Belej do Tatranskej Kotliny.

Prevezte sa najkrajšími Tatranskými dolinami a ich nedotknutou prírodou.

DĹŽKA:  12 KM / 7,8 KM

PREVÝŠENIE:  418 M / 316M

NÁROČNOSŤ:  ĽAHKÁ

ZNAČKA:  ZELENÁ / MODRÁ

Vychutnajte si nádherné pohľady na Vysoké a Belianske Tatry cestou Slobody až k Belianskemu rybníku.

DĹŽKA:  40 KM

PREVÝŠENIE:  KLESANIE PO CELEJ TRASE

NÁROČNOSŤ:  ĽAHKÁ

ZNAČKA:  MODRÁ

Vychutnajte si obľúbené a prekrásne Popradské pleso z nášho bicykla.

DĹŽKA:  5,5 KM

PREVÝŠENIE:  329 M

NÁROČNOSŤ:  STREDNÁ

ZNAČKA:  MODRÁ

Informácie Vám radi poskytneme na recepcii Royal Village. Bicykle je nutné rezervovať 24 hod. Vopred z kapacitných dôvodov.