Chodník korunami stromov - Kráľovstvo lesa

V srdci lesov Pieninského národného parku nájdete celoročné horské stredisko – Chodník korunami stromov. Chodník, z ktorého môžete obdivovať panorámu Belianskych Tatier, Zamagurie, Pieniny a celú okolitú prírodu nad úrovňou lesa.

Ku chodníku sa môžete dostať peši alebo pohodlne a bezbarierovo lanovkou Gondola Bachledka. Lanovka je otvorená počas celého roka. Dĺžka celého chodníka, vrátane výstupu na 32 m vysokú vežu, je 1234 m. Zostup z veže si môžete spestriť jazdou na 67 m dlhom suchom tobogáne a na jej vrchole si môžete vychutnať adrenalínový pohľad nadol cez pochôdznu sieť . Na vašej ceste Chodníkom korunami stromov vás budú sprevádzať aj náučné informácie o živote v lese a okolitých zvierat. Okrem toho tento rok otvorili aj skvelú novinku a to Kráľovstvo lesa.

V areáli sa nachádza: Obrovské baranidlo, viacúrovňový lanový park, Pokuston či megatrampolína je len pár z vyše dvadsiatky rôznych prvkov, ktoré si môžete vyskúšať na ploche takmer 5000 m2. Celé ihrisko vyrástlo na horskej lúke a uprostred lesa. Jeho súčasťou je aj hravá edukácia a interaktívne spoznávanie prírody.